Niezbędnik turysty w Trójmieście – zaplanuj zwiedzanie

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia to trzy kurorty, które skupiają miłośników historii i wypoczynku nad morzem. Miejsca te mają naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego warto dobrze zaplanować wycieczkę, aby zobaczyć wszystko, co warto zwiedzić.

Najciekawsze atrakcje Trójmiasta – czego nie można pominąć?

 

Trójmiasto to nazwa, skupiająca trzy większe nadmorskie miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Każde z nich ma do zaoferowania swoje własne atrakcje, a my przedstawimy tylko część z nich.

 

Gdańsk

 

Będąc w Gdańsku, koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto i Długie Pobrzeże oraz odwiedzić jedno z największych polskich muzeów: Muzeum II Wojny Światowej. Warto wybrać się także na spacer po Parku Oliwskim, w którym można podziwiać najróżniejsze okazy roślin oraz piękną Katedrę Oliwską.

 

Gdynia

 

Gdynia słynie ze Skweru Kościuszki i ulicy Świętojańskiej. Będąc na miejscu, warto też zajrzeć na słynny Klif Orłowski, zobaczyć Statek Muzeum „Dar Pomorza” i Akwarium Gdyńskie. Na molo warto zobaczyć jedyną w Polsce Aleję Statków Pasażerskich oraz wybrać się na spacer Bulwarem Nadmorskim.

 

Sopot

 

Najsłynniejszym miejscem w Sopocie jest oczywiście molo oraz ulica Bohaterów Monte Cassino.  Na miejscu warto zobaczyć także Krzywy Domek, latarnię morską i Operę Leśną.

 

Każda z tych miejscowości oferuje turystom oczywiście także dostęp do słonecznej plaży, a co za tym idzie, możliwość zrelaksowania się nad wodą przy dźwiękach szumiącego morza.

 

Dworzec kolejowy Gdańsk Parking – zostaw samochód i zwiedzaj

 

Z Gdańska kursują wygodne transporty międzymiastowe, którymi dotrzesz do Gdyni i Sopotu. Nie musisz więc wszędzie jechać samochodem. Możesz zostawić samochód w pobliżu Dworca Kolejowego Gdańsk. Parking jest płatny, ale dozorowany, masz więc pewność, że zostawiasz samochód w bezpiecznym miejscu.

 

Trójmiasto to wyjątkowa atrakcja turystyczna Polski. Jeżeli jeszcze nie byłeś w tej części kraju, być może najwyższy czas zdecydować się na wycieczkę.