Blogtur

Wszystkie wpisy

Darmowe atrakcje w Gdańsku

W każdym większym mieście turystycznym można znaleźć dostęp do ciekawych i bezpłatnych atrakcji, które właściwie wykorzystane wzbogacą pobyt i nie nadwerężą przy tym budżetu. Poniżej przedstawiamy dostępne w Gdańsku darmowe atrakcje turystyczne, należy pamiętać o zmiennym czasie ich dostępności i konieczności wcześniejszych planowania i weryfikacji.

Czytaj strzałka w prawo

Darmowe atrakcje w Sopocie

Sopot od dłuższego czasu szczyci się mianem "letniej stolicy Polski" i faktycznie w każdym sezonie miasto tętni turystycznym gwarem, a na sopockich ulicach pobrzmiewają języki z wielu zakątków świata. Gdzie wielka popularność, tam również wyższe ceny, Sopot do tego odwiecznego prawa ekonomii również się dopasowuje. Przy odpowiednim podejściu i planowaniu można jednak bezpłatnie skorzystać z wielu ciekawych atrakcji turystycznych. Poniżej przedstawiamy dziesięć takich możliwości z krótkim opisem i wskazaniem warunków bezpłatnego wykorzystania.

Czytaj strzałka w prawo

Darmowe atrakcje w Gdyni

W temacie nagromadzenia atrakcji turystycznych Gdynia wyraźnie ustępuje gdańskiemu sąsiadowi, ale ze względu ma znacznie krótszą historię – inaczej być przecież nie może. W gdyńskiej przestrzeni można jednak znaleźć sporo ciekawych miejsc i obiektów, dostęp do niektórych z nich jest bezpłatny codziennie albo w wybrane dni tygodnia.

Czytaj strzałka w prawo

Jak ułożyć i zrealizować dobry program zwiedzania?

Na postawione w tytule pytanie tylko pozornie łatwo odpowiedzieć, w rzeczywistości jednak ułożenie i wykonanie dobrego programu zwiedzania wymaga niemałego doświadczenia, dyscypliny, do tego sporej dawki tak zwanego zdrowego rozsądku. Jak mówi znane przysłowie - "papier przyjmie wszystko", jednak przeniesienie papierowego planu w turystyczną rzeczywistość często okazuje się niemożliwe. Za to droga od złego planu do nieudanej wycieczki jest bardzo krótka.

Czytaj strzałka w prawo

Zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej – co warto wiedzieć?

Otwarcie Muzeum II Wojny Światowej nastąpiło w marcu 2017 roku i od tego czasu placówka jest jednym z najchętniej odwiedzanych muzeów w Polsce. Wystawa główna wielowątkowo i przede wszystkim emocjonalnie opowiada o tragedii tego wieloletniego konfliktu. Poszczególne sekcje wystawy dotyczą przyczyn wybuchu wojny, związanych z jej przebiegiem tragedii i dramatów oraz trwających przez kilka późniejszych dziesięcioleci politycznych i społecznych skutków.

Czytaj strzałka w prawo

Co przewodnik robi zimą?

W artykule Kim jest przewodnik turystyczny opisaliśmy pracę przewodnika jako aktywność wielonurtową, odległą od powtarzalności, robienia tego samego i opowiadania o tym samym. To bardziej turyści stale zadają takie same pytania, w każdym sezonie jesteśmy na przykład setki, a może i tysiące razy, pytani o przewodnicką pracę w okresie zimowym. Bez obaw – mamy co robić, a zimowe miesiące umykają nie wiadomo jak i kiedy.

Czytaj strzałka w prawo